Администрации президента США Дональда Трампа готова была предложить Дании $600 млн в год за передачу Гренландии в бессрочное владение. Об этом сообщила газета The Washington Post со ссылкой на собственные источники. Такая сумма была высчитана, исходя из ежегодных трат Дании на содержание автономии. Как долго США готовы были платить Дании, не сообщается. Также обсуждалась возможность крупной одноразовой выплаты, чтобы подтолкнуть Копенгаген к продаже острова. Напомним, что информация о желании Трампа купить Гренландию появилась в конце прошлой неделе и вызвала изумление как в самой Гренландии, ...

Экономика

  Новости

  Потрібно мати об’єкт розмови. Президент Литви заявив, що не бачить підстав для переговорів з Путіним

  REUTERS

  Науседа: Вимовляти просто дипломатичні, приємні слівця я підстав не бачу

  REUTERS


  Президент Литви Гітанас Науседа, який вступив на посаду місяць тому, заявив, що не бачить підстав для переговорів із президентом Росії Володимиром Путіним, згадавши при цьому Україну.

  "Про що можна було б зараз говорити з паном президентом Росії Володимиром Путіним? Поки у нас така ситуація в Україні, поки у нас триває ескалація напруженості в усьому регіоні, говорити просто дипломатичні, приємні слівця я підстав не бачу, а головне — у мене немає на це морального права", — заявив він LRT.

  Читайте також:

  Наступник Грібаускайте. Що відомо про нового президента Литви та його ставлення до РФ

  Він зазначив, що Литва усвідомлює реальну небезпеку і ризики, оскільки розташована поруч з Росією, тоді як Євросоюз в плані ставлення до Росії розколотий.

  "Сьогодні ні жартам, ні обміну дипломатичними слівцями просто немає місця", — наголосив Науседа.

  Він додав, що не раз говорив, що не потрібно провокувати конфлікти і кидатися грізними словами або термінами одне в одного, але "щоб говорити про щось конкретно, потрібно мати об’єкт розмови".

  Науседа вступив на посаду президента Литви 12 липня. На цій посаді він змінив Далю Грибаускайте, яка очолювала країну з 2009 року.


  Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/geopolitics/prezident-litvi-nauseda-pro-peregovori-z-putinim-pidstav-ne-bachu-u-mene-nemaye-moralnogo-prava-50037337.html”