Почему клиенты бегут из Сбербанка? Монополист на рынке банковских слуг — Сбербанк Германа Грефа — сообщил о снижении интереса к своим оффлайн-сервисам, и разрабатывает стратегию по увеличению спроса. Как это отразится на рядовых клиентах, и что им не нравится в ситуации нынешней? Новым отделениям — новые стимулы Если в 2018 году отделения Сбербанка посетили 58 миллионов человек, то в году нынешнем эта цифра не превышает 49 миллионов. Об этом на дне аналитика Сбербанка сообщила старший вице-президент компании Юлия Чуприна. Презентация Чуприной , на первый взгляд, довольно позитивно. Но, е ...

Экономика

  Новости

  Ринок землі буде колосальним ресурсом для зниження банками процентних ставок — Абромавичус

  НВ

  НВ


  Відкриття ринку землі призведе до істотного зниження банками процентних ставок, сказав екс-міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус в інтерв’ю журналу НВ.

  «Потрібно зайнятися земельним питанням. Залишатися в компанії шести або семи країн [де заборонено продаж землі] нарівні з Білоруссю, Кубою взагалі не хочеться. Агропромисловий комплекс розвивався б набагато швидше, якби була можливість купити землю. Одне з найважливіших завдань — якомога швидше призначити прогресивних людей на чолі Держгеокадастру. Без цього ми будемо продовжувати чути ще п’ять років „це неможливо“. Давайте візьмемо тих же людей з ProZorro і дозволимо їм робити з цим кадастром все, що вони вважають за потрібне. Я впевнений, вони зроблять кращий Держгеокадастр на блокчейні», — зазначив він.

  На думку Абромавичуса, щоб суспільство повірило в позитивний ефект від реформи, можна почати з якогось пілотного проекту.

  «Я прихильник того, щоб іноземцям на перших порах не дозволяти [купувати ріллю]. У перспективі, років через десять, ціна на землю значно зросте. Я б хотів, щоб на цьому заробили українці. А потім через п’ять або десять років можна відкривати покупку всім. У Литві теж спочатку іноземці не могли купувати землю. Зараз вже можна. Я недавно запитував: скільки іноземців за минулий рік купили землю? Мені сказали, що було два випадки. В результаті це [ринок землі] буде колосальним ресурсом для зниження процентних ставок, тому що банки нарешті отримають високоякісну заставу для довгострокового фінансування всіх секторів економіки. Ну і в результаті, звичайно, з’являться сільськогосподарські компанії, фермери, які будуть вкладати в землю», — додав екс-міністр.

  Інтерв’ю вийшло в журналі НВ № 26 від 18 липня.

  Читайте також:
  Ринок землі в Україні неминучий. Як краще організувати його впровадження

  Нагадаймо, раніше глава партії Слуга народу Дмитро Разумков заявив, що ввести в Україні ринок землі можна через рік.

  «Медійна програма в Україні» фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

  Джерело статті: “https://biz.nv.ua/ukr/economics/rinok-zemli-ayvaras-abromavichus-rozpoviv-yak-cya-reforma-poznachitsya-na-vartosti-kreditnih-koshtiv-50032773.html”