Администрации президента США Дональда Трампа готова была предложить Дании $600 млн в год за передачу Гренландии в бессрочное владение. Об этом сообщила газета The Washington Post со ссылкой на собственные источники. Такая сумма была высчитана, исходя из ежегодных трат Дании на содержание автономии. Как долго США готовы были платить Дании, не сообщается. Также обсуждалась возможность крупной одноразовой выплаты, чтобы подтолкнуть Копенгаген к продаже острова. Напомним, что информация о желании Трампа купить Гренландию появилась в конце прошлой неделе и вызвала изумление как в самой Гренландии, ...

Экономика

  Новости

  Ринок землі буде колосальним ресурсом для зниження банками процентних ставок — Абромавичус

  НВ

  НВ


  Відкриття ринку землі призведе до істотного зниження банками процентних ставок, сказав екс-міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус в інтерв’ю журналу НВ.

  «Потрібно зайнятися земельним питанням. Залишатися в компанії шести або семи країн [де заборонено продаж землі] нарівні з Білоруссю, Кубою взагалі не хочеться. Агропромисловий комплекс розвивався б набагато швидше, якби була можливість купити землю. Одне з найважливіших завдань — якомога швидше призначити прогресивних людей на чолі Держгеокадастру. Без цього ми будемо продовжувати чути ще п’ять років „це неможливо“. Давайте візьмемо тих же людей з ProZorro і дозволимо їм робити з цим кадастром все, що вони вважають за потрібне. Я впевнений, вони зроблять кращий Держгеокадастр на блокчейні», — зазначив він.

  На думку Абромавичуса, щоб суспільство повірило в позитивний ефект від реформи, можна почати з якогось пілотного проекту.

  «Я прихильник того, щоб іноземцям на перших порах не дозволяти [купувати ріллю]. У перспективі, років через десять, ціна на землю значно зросте. Я б хотів, щоб на цьому заробили українці. А потім через п’ять або десять років можна відкривати покупку всім. У Литві теж спочатку іноземці не могли купувати землю. Зараз вже можна. Я недавно запитував: скільки іноземців за минулий рік купили землю? Мені сказали, що було два випадки. В результаті це [ринок землі] буде колосальним ресурсом для зниження процентних ставок, тому що банки нарешті отримають високоякісну заставу для довгострокового фінансування всіх секторів економіки. Ну і в результаті, звичайно, з’являться сільськогосподарські компанії, фермери, які будуть вкладати в землю», — додав екс-міністр.

  Інтерв’ю вийшло в журналі НВ № 26 від 18 липня.

  Читайте також:
  Ринок землі в Україні неминучий. Як краще організувати його впровадження

  Нагадаймо, раніше глава партії Слуга народу Дмитро Разумков заявив, що ввести в Україні ринок землі можна через рік.

  «Медійна програма в Україні» фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

  Джерело статті: “https://biz.nv.ua/ukr/economics/rinok-zemli-ayvaras-abromavichus-rozpoviv-yak-cya-reforma-poznachitsya-na-vartosti-kreditnih-koshtiv-50032773.html”