Количество жителей Киева, у которых за минувшие сутки обнаружили заболевание коронавирусом, увеличилось ещё на 56 человек. Об этом мэр Киева Виталий Кличко заявил во время онлайн пресс-конференции, сообщили ForUm’у в пресс-службе городского головы. Об этом сообщает Устав «Количество жителей Киева, у которых за минувшие сутки подтвердили коронавирус, увеличилось ещё на 56 человек. Среди них — четверо медиков. На сегодня в столице уже 6238 подтвержденных случаев заболевания COVID-19», — сообщил Кличко. Среди заболевших: 21 женщина в возрасте от 21 до 75 лет. И девочка, к ...

Экономика

  Новости

  Иван Ковалик и реванш регионалов в Тернополе

  Тернопольский адепт русского мира Иван Ковалик
  Иван Ковалик и реванш регионалов в Тернополе
  Засланный казачок Иван Ковалик и патриотический Тернополь
  Тамбовский волк в овечьей шкуре – Иван Ковалик и Теронополь
  Борец с тернопольскими мельницами Иван Ковалик

  В сложные для Украины времена популисты, псевдоактивисты и фейковые политики мгновенно вынырнули из своих нор. И в то время, пока одни тернопольские активисты собственными усилиями борются pf земли Почаевской лавры, чтобы те не попали в руки московских попов, другие - робко "прячутся в кустах". И когда сложности были позади, а проблема почти решилась, они сразу же начали свою пиаркампании в "защиту украинской церкви". Речь идет о ОО "Свободные люди" и их предводителе Ивана Ковалике.

  Сьогодні відбувся, організований ними круглий стіл, на тему “Тернопільщина в контексті створення Єдиної Української Помісної Православної Церкви”. Для доповідей запросили двох священослужителів та близько двох десятків професорів, які замість того, щоб обговорити дійсні болючі теми стосовно церкви, перетворили захід у лекцію з історії.
  Тепер для авторитетності своїх заяв, він намагається збільшити кількість прихильників. Зокрема, зачепити популярну та резонансну на сьогодні тему Почаївської лаври і завдяки цьому “перетягнути ковдру” на себе.
  Разом з тим, із достовірних джерел стало відомо, що через контрольованого ними державного реєстратора Андрія Яремка, так звані “Вільні люди” хотіли продати лавру московському патріархату. А тепер хочуть вийти “героями” із цієї ситуації, яким небайдужа доля української церкви.
  Проте їхнім планам завадили самі активісти, які безпосередньо відвойовували церкву у московських попів. Свободівець Василь Габор під час “лекції” взяв слово та нагадав присутнім, хто насправді відстоював повернення святині в українські руки.
  “Згідно рішення сесії обласної ради, від сьогодні правоохоронними органами та громадськими організаціями здійснюється патрулювання Почаївської лаври. Оскільки вчора були помічені факти проникнення всередину юридичних служб російського патріархату для того, щоб консультувати представників лаври. Хоча реєстрація всіх споруд лаври вже скасована Міністерством Юстиції, – заявляє Василь Габор, – Не на часі проводити такі конференції та круглі столи, коли держава на порозі введення військового стану”.
  Свободівець нагадав, що минулого понеділка у Тернополі відбулася прес-конференція, на якій обговорювали чітку стратегію відстоювання земель лаври. Організатори на чолі з активістами ВО “Свобода”, “Нацкорпусом” та “Правим сектором” закликали усіх небайдужих приїхати на сесію Почаївської міської ради та допомогти діями, а не словами. Зазначимо, що жодного представника “Вільних людей” не було. А вищезгадані націоналістам вдалося це зробити – вберегти землі Почаївського духовно-історичного комплексу.
  “Наразі ми організовуємо патрулювання лаври. Окрім того, ми домагатимемось розпорядження від влади та Міністерства культури про позачергове богослужіння всіх православних конфесій в лаврі. І можливо це Різдво, ми, українські віряни, святкуватимемо саме в Свято-Успенській Почаївській лаврі” – підсумував Василь Габор.
  Однак, очільник “Вільних людей” Іван Ковалик продемонстрував своє зневажливе ставлення до цілком справедливих зауважень та боязко оголосив про продовження доповідей, які, нічим, крім надлишку історичної хроніки, церкві не допоможуть.

  Протеже нардепа Заставного координував у Тернополі проросійських журналістів

  Вчорашній активіст і майданівець, а сьогодні протеже Романа Заставного Іван Ковалик більше не ризикує випробовувати власні сили на виборах. Сьогодні він «працює» рупором нардепа і виконує його найбрудніші вказівки. Особливо там, де Заставний не ризикує виступати особисто, Ковалик з радістю бере на себе роль критикана.
  Цими днями в одній із компаній, з якою Ковалик розпивав спиртне, він не втримався і похвалився, як успішно виконав останнє доручення Заставного. Він зустрічав у Тернополі журналістів каналу Медведчука «112» та курував їх роботу по збору компромату на сім’ю Цимбалюків, глава якої, Михайло Цимбалюк, сьогодні входить в найближче оточення лідерки ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко.
  В «екскурсію» журналістів проросійського каналу Іван Ковалик, який того дня навіть сам перейшов на ламану російську для спілкування з «поважними гостями», включив помешкання Михайла Цимбалюка, будинок і офіс його сина Віталія, а також житло відомого тернопільського будівельника, родича Цимбалюків Ігоря Гуди. До речі, до зйомок об’єктів нерухомості Гуди підключився навіть сам Заставний, побоюючись, що Ковалик щось наплутає.
  Як стало відомо «Репортеру», розповідь Ковалика про власні подвиги один із присутніх записав на телефон, а згодом переслав одному із членів сім’ї Цимбалюків. Тому вже найближчим часом ми очікуємо, якою буде реакція головного «тимошенківця» Львівщини і чим це обернеться для Заставного. Не виключено, що Цимбалюк-старший нарешті витягне на гора компромат на нардепа, який, подейкують, вже давно зібраний і схований до слушного часу.
  З наших джерел також стало відомо, що доручення зібрати компромат на Цимбалюків Заставний отримав від міністра МВС Арсена Авакова, якому відомо, що в «Батьківщині» вже почалося активне формування нової команди цього відомства. Заставний не упустив цієї нагоди прислужитися Авакову, адже сьогодні рейтинг його «Народного фронту» не дозволяє навіть мріяти про другий термін у парламенті, а зв’язки з нинішнім міністром МВС дозволять знайти інше «хлібне» місце у Києві.

  Заставний використає Ковалика для своєї нової афери?

  На майбутніх місцевих виборах у Тернополі головною проблемою є відсутність розкручених чесних людей. За опитуваннями різних соціологічних установ, найголовнішим критерієм для тернополян є чесність майбутнього мера чи депутата. Вже після цього йдуть професіоналізм та інші чесноти. Саме з цих міркувань найімовірнішим переможцем мають стати нові обличчя. Принаймні із діючих політиків жоден не складає достойної конкуренції діючому меру Сергію Надалу, вся каденція якого проходила зі скандалами і пікетами під міською радою.
  Разом з тим, й у рейтингових політичних сил не має авторитетних особистостей, яких підтримали беззаперечно люди.
  Петро Ландяк, Вадим Перець та дехто з інших викликають лише посмішку, пише один з анонімних сайтів, створених нещодавно командою «супернаціоналістичного» мера.
  Нагадаємо, що у 2006 році невідомий Роман Заставний, а в 2010 році – “нульовий” Сергій Надал стали керівниками міста завдяки модному бренду і сотні біг-бордів. Потужна медійна реклама зробила свою справу.
  Цього разу таким кандидатом має стати Іван Ковалик від “Народного фронту”. Вчитель історії на чверть ставки, який, за прикладом свободівця Стаюри під час Майдану, не знімає камуфляж ні вдень, ні вночі, ні на свята, ні на акції, почав активно піаритись на громадських акціях.
  Про те, що Ковалик ніякий політик і ще більше ніякий господарник – зрозуміло кожному тверезомислячому краянину. Проте, 25 тисяч тернополян повелися на рекламу у 2014 році і не дозволили Кайді стати нардепом.
  Цього разу Іван Ковалик стане розмінною монетою у переговорах Заставного і Надала. Нардеп “продав” свободівцю найслабшу кандидатуру, як у 2006 році Василь Деревляний продав Заставному на мерських перегонах Івана Крисака в конкуренти.
  Проте, чи поведуться тернополяни на такі афери Заставного – покажуть вибори.

  НЕКОМПЕТЕНТНІСТЬ ЧИ ЗЛОЧИННИЙ УМИСЕЛ: ЯК РОЗВАЛИЛАСЯ ОДНА З НАЙГУЧНІШИХ КОРУПЦІЙНИХ СПРАВ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ

  Кримінальна справа проти Віталія Ясінського, Івана Гуски та Степана Бориса, які у 2013 році були затримані при передачі грошової суми у розмірі 20000 грн, після 6-річного розслідування і судових засідань завершилася виправданням чиновників.
  2 липня 2013 року співробітники Служби Безпеки України провели спецоперацію – при передачі грошової суми у розмірі 20000 грн. були затримані начальник оперативного управління головного управління Міністерства доходів і зборів України в області Віталій Ясінський, начальник відділу оперативних розробок УДСБЕЗ (Державної служби боротьби з економічними злочинами) обласної міліції Іван Гуска та начальник УДСБЕЗ Чортківського районного відділу міліції Степан Борис.
  Операція була унікальною не лише тим, що затримали працівників правоохоронного органу, які займали високі посади. Підприємець, у якого вимагали хабар, вчинив як відповідальний громадянин – сам повідомив про це Службі Безпеки України.
  “У 2014 році представники нової влади заявили про початок безкомпромісної боротьби з будь-якими проявами корупції, як негативним, загрозливим для держави та суспільства явищем. Ми вважали, що кримінальне провадження про обвинувачення В.Ясінського, І.Гуски та С.Бориса повинне завершитись обвинувальним вироком. Доказів їх вини було зібрано більш ніж достатньо”, – говорить Іван Ковалик, координатор «Вільні Люди Тернопіль».
  Нещодавно стало відомо, що в результаті майже шестирічного «кочування» провадження по судах, справа завершилася виправданням Ясінського та Гуски. Засудженим був лише Борис по одній з найдрібніших статей із всього пред’явленого обвинувачення. Також, згідно вироку, С. Бориса постановлено звільнити від відбування покарання у зв’язку із закінченням строків.
  “З вироку можна зрозуміти, що причиною виправдання Ясінського та Гуски є те, що суддя Анна Мостецька, яка розглядала провадження, з незрозумілих причин визнала недопустимими велику частину зібраних доказів вини підсудних. В результаті цього обвинувачення корупціонерів було визнано необґрунтованим”, – говорить Костянтин Борщ, юрист «Вільні Люди Тернопіль».
  Для переконливості – деякі тези вироку: «…Під час судового розгляду прокурором не надано для дослідження речовий доказ – диктофон «UNIKA» з мотивів його втрати….»; «…Так у відповідності до вимог ст. 290 КПК України, стороні захисту та в розпорядження суду, не було надані, зокрема, наступні ухвали слідчого судді апеляційного суду Тернопільської області № 01/855 ЦТ від 12.06.2013 року, № 01/854 ЦТ від 12.06.2013 року, № 01/853 ЦТ від 12.06.2013 року, № 01/855 ЦТ від 12.06.2013 року. Їх ненадання мотивується стороною обвинувачення знищенням відповідних процесуальних документів…».
  Залишається незрозумілим, чи речові докази у справі губилися і знищувалися та чому не були проведені дії по відновленню втрачених доказів.
  “Виправдовування корупціонерів – це некомпетентність чи злочинний умисел? Прикрий випадок, чи систематичний захист «своїх людей» від кримінальної відповідальності за вчинення корупційних злочинів? У будь-якому разі залишати такий яскравий приклад відсутності справедливого правосуддя ми не можемо”, – додає Ковалик.
  «Вільні Люди Тернопіль» вимагають:
  – у прокуратури Тернопільської області – оскаржити незаконний вирок Тернопільського міськрайонного суду стосовно В.Ясінського, І.Гуски та С.Бориса в апеляційному порядку;
  – у Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів – здійснити перевірку за фактом втрати та знищення речових доказів у зазначеному вище кримінальному провадженні;
  – у Вищої Ради Правосуддя – відкрити дисциплінарне провадження стосовно судді Тернопільського міськрайонного суду А.Мостецької через безпідставне затягування розгляду справи.