Экс-тренер сборной Беларуси по баскетболу Александр Крутиков называет происходящее в Беларуси фашизмом и не понимает, как можно так не уважать свой народ. Ещё в прошлом году Александр Крутиков тренировал сборную Беларуси по баскетболу, хотя сам давно живёт в Польше. В настоящий момент возглавляет молодежный баскетбол в «Остории» из Быдгоща и внимательно следит за тем, что происходит на Родине. В интервью Андрею Масловскому подписант письма за честные выборы и против насилия очень много удивляется. Удивляется смелости белорусов, жестокости ...

Экономика

  Новости

  «Рошен» – мінус, «Наша ряба» – плюс. Найбільші платники податків в Україні, хто вони?

  Проект «Очима дитини про бюджет країни»
  Проект «Очима дитини про бюджет країни»
  Малюнок Владислава Охріменка

  Що показав свіжий рейтинг найбільших платників податків

  Рейтинг ТОП-100 найбільших платників податків за минулий рік, оприлюднений Державною фіскальною службою, не містить великих сенсацій та проривів чи провалів в стані лідерів. В десятці найбільших улюбленців податківців шість компаній, що мають стосунок до паливно-енергетичного комплексу, три тютюнових транснаціональних гіганти, які сплачують до бюджету величезні суми акцизів, плюс «Укрзалізниця». У порівнянні з рейтингом за 2016 рік з десятки випало ДП «Енергоринок», а піднялася «Укртатнафта». ПАТ «Укргазвидобування» впевнено лідирує з дуже солідним відривом від інших. Державна газовидобувна компанія сплатила за минулий рік до бюджету понад 51 млрд₴ Підприємство є найбільшим платником податку на прибуток підприємств (6,9 млрд грн), рентної плати (28,3 млрд грн) та ПДВ (13,0 млрд грн). Найбільшим платником податку на доходи фізичних осіб (5,2 млрд грн) та єдиного соціального внеску (5,6 млрд грн) є «Укрзалізниця», що дозволяє її назвати найбільшим роботодавцем країни на даний момент.

  Як уточнює видання «Вісник.Рейтинг», компаніям із ТОП-100 відшкодовано майже 4 млрд грн ПДВ.

  Але найцікавіші тенденції можна побачити поза першою десяткою. Так, наприклад, до великої «тютюнової четвірки» наближається «Винниківська тютюнова фабрика», якої минулого року взагалі не було в топ-сотні, а в цьому році вона увірвалась аж на 40-у позицію. При цьому фабрика очолила список головних платників податків Львівської області. Ще більш вражає зліт з 818 на 56 місце ТОВ «Сільпо-фуд», яке володіє відомою мережею супермаркетів. Ця організація сплатила податків на 1618% більше, ніж минулого року, – в районі 800 мільйонів гривень, хоча точні цифри від широкого загалу засекречені. «Сільпо-фуд» також несподівано очолило рейтинг найбільших платників податків столиці. Втім дітищу Володимира Костельмана далеко до лідера ринку в цьому сегменті – ТОВ «АТБ-маркет» (17 місце). Всім відома дніпровська мережа справно поповнює український бюджет.

  Традиційно в списку присутні мобільні оператори, податки вони сплачують відповідно до своєї частки на ринку. Лідер «Київстар» – 15-й, «ВФ Україна» (ТМ Vodafone), який не так давно змінив назву юридичної особи з «МТС Україна», але не позбавився російських акціонерів, – 24-й, «Лайфселл» – 57-й. Цікаво, що всі вони не дали ДФС згоду на оприлюднення своїх фінансових результатів. Найбільший прогрес у «ВФ Україна» – підйом з 36 на 24 місце, а от «Лайфселл» просів, спустившись з 46 на 57 позицію. Не менш багатостраждальний «Укртелеком», за контроль над яким зараз йде битва в судах, стабільний і навіть піднявся на одну сходинку у порівнянні з минулим роком (36 місце).

  Серед банків за сплаченими податками прогнозовано лідирує найбільша фінансова установа країни – націоналізований «Приватбанк» (16-те місце). «Ощадбанк» на 34 сходинці, перший серед недержавних «Райффайзен банк Аваль» – на 42 місці. Якщо «Аваль» суттєво піднявся з 57 місця, то «Альфа-банк», який пов’язують з російським капіталом, впав з 61 на 72 місце. Банків з російським державним капіталом («Сбербанк» та ВТБ) серед найкрупніших платників податків нема. Як і мобільні оператори, майже всі банки засекретили свої фінансові результати. Кишеньковий банк президента Петра Порошенка МІБ не потрапив до сотні найкращих.

  Глава держави любить нагадувати, як компанія «Рошен», яку він передав в «сліпий траст», поповнює бюджет країни. Судячи з показників Державної фіскальнох слежби, справи у кондитерського гіганта у порівнянні з минулим роком погіршились (86 місце проти 73-го, мінус 15%). Чого не скажеш про друга президента «курячого олігарха» Юрія Косюка та його Вінницьку (підйом зі 128 на 53 місцяе) та Миронівську (зі 161 на 61) птахофабрики, що виробляють продукцію під торговою маркою «Наша ряба». Непогано себе почувають і активи іншого соратника президента Павла Жебрівського, якого Порошенко призначив аудитором НАБУ за своєю квотою. Лідер фармацевтичного ринку «Фармак», який контролює Жебрівський разом зі своєю сестрою Філею, піднявся з минулорічного 153 на 92 місце. У власника збанкрутілих ВіЕйБіБанка і «Фінансової ініціативи» Олега Бахматюка останнім часом справи йдуть не дуже – він воює з Нацбанком, який називає його найкрупнішим боржником за кредитами рефінансування. Проте «яєчний» бізнес Бахматюка ріс як на дріжджах – агрохолдинг «Авангард», згідно з даними ДФС, заплатив податків майже у 20 разів більше, ніж минулого року. Просів «Турбоатом» харківського мільйонера Віктора Суботіна – показники виплачених підприємством податків впали на 54% і воно впало в топ-сотні з 40 на 67 місце.

  Рейтинг очікувано рясніє компаніями, що належать найбагатшій людині країни Рінату Ахметову. З них найбільше податків заплатила компанія «ДТЕК Павлоградвугілля», що видобуває вугілля для підприємств олігарха, – 19 місце з показником 2,75 млрд. Вражає прогрес Північного гірничо-збагачувального комбінату групи «Метінвест», який в минулому році перебував за межами сотні, а в цьому стрибнув на 22 місце. Цікаво, що банк бізнес-імперії Ахметова – ПУМБ (98 місце) заплатив податків менше, ніж іграшка олігарха – футбольний клуб «Шахтар» (87 місце).

  Чим далі, тим більше державна «Укрпошта» програє боротьбу приватній «Новій пошті». Остання рвонула з 64 рядка на 32-й з показником біля 1,5 млрд сплачених податків, «Укрпошта» ж, хоч і дещо наростила доходи, відстала і знаходиться в середині списку, не дотягнувши до мільярда. Про високі технології нагадує присутність в рейтингу на скромному 76 місці ТОВ «Гугл», що займається продажем реклами в мережі.


  (для просмотра нажмите на изображение)

  Найбільші платники податків по регіонах


  м. Київ

  1. ТОВ «Сільпо-фуд» (рітейл)
  2. ПАТ «Агрохолдинг Авангард» (розведення свiйської птицi)
  3. Національний банк України

  Одеська область

  1. ПАТ «Одеснафтопродукт» (допомiжна дiяльнiсть у сферi транспорту)
  2. ДП «Морський торговельний порт «Южний»
  3. 3 ТОВ «Тедіс україна» (оптова торгівля)

  Київська область

  1. ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» (обслуговування авіаційного транспорту)
  2. Державне територіальногалузеве об’єднання «Південнозахідна залізниця» (вантажний залiзничний транспорт)
  3. ПАТ «Миронівський хлібопродукт» (оптова торгiвля м’ясом i м’ясними продуктами)

  Дніпропетровська область

  1. ПАТ «Арселорміттал Кривий Ріг» (виробництво чавуну, сталi та феросплавiв)
  2. ПАТ «Укргазвидобування» (добування природного газу)
  3. «ДТЕК ПАВЛОГРАДВУГІЛЛЯ» (добування кам’яного вугiлля)

  Львівська область

  1. ТОВ «Винниківська тютюнова фабрика» (виробництво тютюнових виробiв)
  2. ПАТ «Укргазвидобування» (видобуток природного газу)
  3. ПАТ «Укpнaфта» (видобуток нафти)

  Івано-Франківська область

  1. ПАТ «Укpнaфта» (видобуток нафти)
  2. ПАТ «ДТЕК Західенерго» (виробництво електроенергiї)
  3. ПАТ «Укргазвидобування» (видобуток природного газу)

  Полтавська область

  1. ПАТ «Укргазвидобування» (видобуток природного газу)
  2. ПрАТ «Нафтогазвидобування» (видобуток природного газу)
  3. ПАТ «Укpнaфта» (видобуток нафти)

  Харківська область

  1. ПАТ «Укргазвидобування» (видобуток природного газу)
  2. 2. ТОВ «Енерго-сервісна компанія «Еско-північ» (оптова торгiвля твердим, рiдким, газоподiбним паливом i подiбними продуктами)
  3. 3. ПрАТ «Видобувна компанія «Укрнафтобуріння» (видобуток природного газу)

  Запорізька область

  1. 1. ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат» (видобуток залiзних руд)
  2. 2. ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго» (виробництво електроенергiї)
  3. 3. ТОВ «АТБ-Маркет» (рітейл)

  Закарпатська область

  1. ТОВ «Завод «Флекстронікс ТЗОВ» (виробництво електронної апаратури побутового призначення)
  2. ПАТ «Українська залізниця» (вантажний залiзничний транспорт)
  3. ТОВ «Джейбіл Сьоркіт Юкрейн Лімітед» (виробництво електронної апаратури побутового призначення)

  Миколаївська область

  1. ДП «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря» — «Машпроект» (виробництво двигунiв i турбiн)
  2. ТОВ «Дунайська судноплавностівідорна компанія» (транспортне оброблення вантажiв)
  3. ТОВ «Сільськогосподарське підприємство «Нібулон» (оптова торгiвля зерном, насінням)

  Волинська область

  1. ТОВ «Кромберг енд Шуберт Україна Лу» (виробництво електричного й електронного устаткування для автотранспортних засобiв)
  2. ТОВ «Нафтотрейд ресурс» (оптова торгiвля паливом i подiбними продуктами)
  3. ПАТ «Укргазвидобування» (видобуток природного газу)

  Рівненська область

  1. Представництво «Тодіні Коструціоні Дженералі С.П.А.» (будiвництво дорiг i автострад)
  2. ТОВ «Прикарпатзахідтранс» (трубопровiдний транспорт)
  3. ПрАТ «Рівнеазот» (виробництво добрив i азотних сполук)

  Хмельницька область

  1. ТОВ «Енселко агро» (вирощування зернових, бобових культур і насіння олійних культур)
  2. ПАТ «Хмельницькобленерго» (розподiлення електроенергiї)
  3. ТОВ «Лотівка еліт» (вирощування зернових, бобових культур і насіння олійних культур)

  Кіровоградська область

  1. ПрАТ «Центральний гірничозбагачувальний комбінат» (добування залiзних руд)
  2. ПрАТ «Кіровоградобленерго» (розподiлення електроенергiї)
  3. ТОВ «Згода» (вирощування зернових, бобових культур i насiння олiйних культур)

  Чернівецька область

  1. ДП «Берегометське лісомисливське господарство» (лiсiвництво)
  2. Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича (вища освiта)
  3. ДП «Сторожинецьке лісове господарство» (лiсiвництво)

  Житомирська область

  1. ТОВ «Сігнет-центр» (Вирощування зернових, бобових культур i насiння олiйних культур)
  2. ПрАТ «Енергопостачальна компанія «Житомиробленерго» (розподiлення електроенергiї)
  3. Державне територіальногалузеве об’єднання «Південно-Західна залізниця» (вантажний залiзничний транспорт)


  Тернопільська область

  1. ТОВ «СЕ Борднетце-Україна» (виробництво електричного й електронного устаткування для автотранспортних засобiв)
  2. Приватне агропромислове підприємство «Агропродсервіс» (Вирощування зернових, бобових культур i насiння олiйних культур)
  3. ТОВ «Бучачагрохлібпром» (вирощування зернових, бобових культур i насiння олiйних культур)

  Вінницька область

  1. ПрАТ «Продовольча компанія «Поділля» (вирощування зернових, бобових культур i насiння олiйних культур)
  2. ТОВ «Продовольча компанія «Зоря Поділля» (вирощування зернових, бобових культур i насiння олiйних культур)
  3. ПАТ «ДТЕК Західенерго» (виробництво електроенергiї)


  Херсонська область

  1. ТОВ «Віндкрафт Україна» (виробництво електроенергiї)
  2. ПрАТ «Фрідом фарм Інтернешнл» (вирощування зернових, бобових культур i насiння олiйних культур)
  3. ПП «Органік сістемс» (вирощування овочiв i баштанних культур, коренеплодiв i бульбоплодiв)

  Черкаська область

  1. ТОВ «Науково-виробнича фірма «Урожай» (вирощування зернових, бобових культур i насiння олiйних культур)
  2. ТОВ «ЛНЗ-Агро» (вирощування зернових, бобових культур i насiння олiйних культур)
  3. Дочiрнє пiдприємство «Перемога нова» (розведення свiйської птицi)

  Сумська область

  1. ПАТ «Укpнaфта» (видобуток нафти)
  2. ПАТ «Сумихімпром» (виробництво добрив i азотних сполук)
  3. ПАТ «Сумиобленерго» (розподiлення електроенергiї)


  Чернігівська область

  1. ПАТ «Укpнaфта» (видобуток нафти)
  2. ПАТ «Укpнaфта» – договір про спільну діяльність (видобуток нафти)
  3. СП «Каштан петролеум ЛТД» (видобуток нафти)

  Донецька область

  1. ПрАТ «Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча» (виробництво чавуну, сталi та феросплавiв)
  2. ПрАТ «Металургійний комбінат «Азовсталь» (виробництво чавуну, сталi та феросплавiв)
  3. ПрАТ «Футбольний клуб «Шахтар» (Донецьк)» (спорт)

  Луганська область

  1. ТОВ «Куб-газ» (видобуток природного газу)
  2. ПАТ «Алчевський металургійний комбінат» (виробництво чавуну, сталi та феросплавiв)
  3. ТОВ «ДТЕК Східенерго» (виробництво електроенергiї)

  Павло Вуєць, «Главком»

  Додайте «ГЛАВКОМ» в свої обрані джерела ⟶

  Джерело статті: “http://glavcom.ua/economics/finances/roshen-minus-nasha-ryaba-plyus-naybilshi-platniki-podatkiv-v-ukrajini-hto-voni-512257.html”