Причиной смерти стал коронавирус. Плотников неделю лежал в больнице на аппарате искусственной вентиляции лёгких, — сообщили ТАСС в ГИТИСе. Борис Плотников служил в Свердловском ТЮЗе, Московском театре сатиры, а также в театре-студии Олега Табакова и МХТ имени Чехова. Одна из его самых известных кино-ролей – доктор Борменталь в фильме «Собачье сердце». Об этом сообщает Министерство правды Дата и место прощания и похорон пока неизвестны. Источник: “https://echo.msk.ru/news/2751510-echo.html” ...

Экономика

  Новости

  Росія планує виділити понад $100 млн на опріснення води у Криму

  Уряд РФ затвердив план по забезпеченню водопостачання окупованого Криму — до 2023 року планується побудувати промислові будівлі для опріснення морської води.

  Об этом сообщает Незыгарь

  Про це йдеться у відповідному розпорядженні уряду РФ.

  У наступні два роки на будівництво відповідних установок виділять 8,2 млрд рублів (понад $105 млн). Із них близько 7,8 млрд — кошти федерального бюджету, а ще 410 млн повинні взяти у регіонів.

  Відповідно до підготовленого плану щодо забезпечення водопостачання, установки повинні виробляти з морської води 40 тис. кубометрів прісної на добу.

  Загалом для вирішення проблеми з водою в окупованому Криму Росія планує до 2024 року виділити 48 млрд рублів (з урахуванням витрат у 2019 і 2020 роках).

  Читайте також:

  «Хмари невідповідні». Спроба окупантів штучно збільшити опади у Криму провалилася

  Раніше повідомлялося, що Росія виділила 4,95 млн рублів ($64,4 млн) для створення нових об’єктів водопостачання в тимчасово окупованому Криму.

  Нагадаємо, що в серпні через посуху і обміління водойм в Сімферополі та 39 найближчих населених пунктах почали поетапно обмежувати подачу води.

  З 23 вересня окупанти обмежили подачу води жителям Алушти, Партеніту та Малого Маяка.

  У російському уряді Криму повідомили, що готуються до «найгіршого сценарію» з водопостачанням півострова. Кремлівський куратор окупованого Росією Криму Сергій Аксьонов раніше повідомляв, що не виключає того, що Росія визнає надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найпосушливішим за 150 років спостережень.

  У зв’язку з нестачею прісної води в Криму так званий «голова» півострова Сергій Аксьонов вважає за необхідне порушити кримінальні справи щодо людей, які розпорядилися перекрити Північно-Кримський канал.

  При цьому представництво президента в АРК відкидає звинувачення російської влади щодо обов’язків України постачати воду до анексованого Росією Криму й наголошує, що забезпечення окупованої території ресурсами є обов’язком держави-окупанта.

  Читайте також:

  «Вода — не чиясь власність». У анексованому Криму окупанти вирішили примусово викуповувати приватні колодязі

  До 2014 року близько 85% потреб Криму в водопостачанні забезпечував Північно-Кримський канал, вода по якому йшла з материкової частини України, проте після окупації півострова російськими військами канал перекрили.

  У 2019 Крим вступив у черговий маловодний період, який трапляється приблизно раз у сім років. Через обміління водойм окупаційна влада поставила питання про відновлення урядом України водопостачання в Крим.

  Вони апелюють до гуманітарної катастрофи, проте насправді дефіцит води, в першу чергу, відчувають російські війська і військові бази, а не населення півострова.

  Читайте також:
  Кримське сухе. Як окупований півострів зіткнувся з тотальним дефіцитом води і з перспективою повного всихання

  Росія анексувала Крим в березні 2014 року в результаті вторгнення і проведення незаконного референдуму. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією.

  Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Водночас Росія називає окупацію півострова «приєднанням Криму» і апелює до «відновлення історичної справедливості».

  Редактор: Ірина Корнієнко

  Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/ukraine/events/rosiya-maye-namir-vitratiti-ponad-100-mln-na-oprisnennya-vodi-u-krimu-50118712.html”