Міністерство охорони здоров’я рапортує: карантин вихідного дня дав свої результати: показник кількості хворих на добу хоч і незначно, але знизився. Разом із тим, лікарі з різних регіонів країни – не всі, а ті, хто зважується говорити – стверджують: «ковідні» лікарні переповнені. Ситуація критична: доходить навіть до того, що тіла померлих не встигають вивозити, а нові шпиталізовані вимушені ділити палату з… небіжчиками. Об этом сообщает Зе Люди Про те, якою насправді є поточна ситуація і чого очікувати далі, «Главком» поспілкувався із Євгеном Істребіним – аналітиком ...

Экономика

  Новости

  Литва назвала "Північний потік – 2" геополітичним проєктом і закликала зупинити його будівництво

  Росія може використовувати "Північний потік 2" як інструмент для шантажу Європи, вважають у Литві

  24 вересня сейм Литви ухвалив резолюцію щодо отруєння російського опозиціонера Олексія Навального та будівництва газопроводу "Північний потік – 2". Про це повідомляють на сайті сейму.

  Об этом сообщает Устинов троллит

  "Отруєння Навального з використанням хімічної паралізуючої отруйної речовини, розробленої в російських лабораторіях і забороненої міжнародними договорами, яскраво продемонструвало, що Кремль не готовий змінити своє агресивне й цинічне поводження з політичною опозицією", – зазначено в документі.

  Литовські депутати зауважили, що отруєння Навального ще раз нагадує про необхідність зупинити будівництво газопроводу "Північний потік – 2".

  За їхніми словами, експорт енергоресурсів до Європи є основним джерелом фінансування агресивних зовнішньополітичних ініціатив Росії, спрямованих проти країн Балтії та інших країн Центральної та Східної Європи.

  "Північний потік – 2" не має економічного підґрунтя і є геополітичним проєктом, який посилить залежність Європи від природного газу, який постачає Російська Федерація, ідеться у резолюції.

  Депутати нагадали про те, що Росія часто використовувала газ для політичного та економічного тиску на газозалежні країни, і "Північний потік – 2" теж може бути використано з цією метою.

  "Північний потік – 2" – газопровід, який має зв’язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – більше ніж 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м³ газу на рік. Спочатку повідомляли, що вартість проєкту – €9,9 млрд, пізніше, за даними The New York Times, вона зросла до майже $11 млрд. Його порівну фінансують російський "Газпром" і п’ять європейських компаній: англо-нідерландська Shell, німецькі Wintershall і Uniper, французька Engie та австрійська OMV.

  Станом на грудень 2019 року було добудовано 93,5% газопроводу, повідомляв офіційний представник оператора проєкту – компанії Nord Stream 2 AG – Єнс Мюллер.

  Уряди США, України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.

  Будівництво газопроводу було заморожено, оскільки в грудні 2019 року США ввели санкції проти європейських підрядників, які беруть участь у проєкті. Одразу після цього швейцарська компанія Allseas зупинила роботи з будівництва "Північного потоку – 2" і вивела з Балтійського моря свої судна-трубоукладники. "Газпром" заявив про залучення до завершення проєкту російських трубоукладників.

  21 липня 2020 року Палата представників, нижня палата Конгресу США, ухвалила бюджет міністерства оборони на 2021 фінансовий рік, який передбачає нові санкції проти "Північного потоку – 2". 23 липня проєкт оборонного бюджету ухвалив Сенат. Версії документів, ухвалених Палатою представників і Сенатом, узгодять, після чого передадуть на підпис президенту США.

  Канцлерка Німеччини Ангела Меркель 1 вересня стверджувала, що "Північний потік – 2" добудують, незважаючи на погрози США. 8 вересня вона сказала, що буде погоджувати будь-які дії проти Росії у зв’язку з отруєнням Навального з європейськими партнерами, але ще не вирішила, чи стосуватимуться вони будівництва газопроводу.

  11 вересня глава міністерства закордонних справ Німеччини Гайко Маас заявив, що будівництво газопроводу "Північний потік – 2" можуть заморозити як реакцію на отруєння Навального.


  Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/litva-nazvala-pivnichnij-potik-2-geopolitichnim-proektom-i-zaklikala-zupiniti-jogo-budivnitstvo-1520009.html”