Уполномоченный Верховной Рады по правам человека Людмила Денисова договорилась с Офисом Генерального прокурора о старте пилотного проекта по совместному инспектированию мест несвободы. Об этом омбудсмен написала на своём Telegram-канале. Об этом сообщает Репортер "Состоялась рабочая встреча с заместителем Генерального прокурора Гюндузом Мамедовым по реализации положений Меморандума о сотрудничестве между Уполномоченным Верховной Рады Украины по правам человека и Офиса Генерального прокурора. Во время встречи была достигнута договоренность о старте пилотного проекта по совм ...

Экономика

  Новости

  Затриманих в Білорусі українських журналістів випустили з СІЗО

  Затриманих в Білорусі українських журналістів випустили з СІЗО

  Затриманих під час протестів в Мінську українських журналістів та волонтерів благодійної організації «Восток SOS» Костянтина Рєуцького і Євгенія Васильєва випустили з СІЗО.

  Об этом сообщает Компромат ГРУ

  «Українські журналісти Рєуцький і Васильєв на волі! Вийшли з Окрестіно», – йдеться в повідомленні Telegram-каналу Білоруської Асоціації журналістів.

  За словами Рєуцького, їх змусили підписати протоколи, написані співробітниками міліції.

  «Цієї ночі змусили підписати протоколи, написані співробітниками РУВС. Нікому їх не давали прочитати. Тих, хто відмовлявся, били і примушували підписати. Судовий розгляд відбувалося прямо тут, це був конвеєр, все було досить швидко, я не впевнений, що це був суддя», – сказав він білоруському виданню.

  Звільнення волонтерів підтвердили в прес-службі благодійної організації «Восток SOS».

  «Команда Восток SOS безмежно вдячна усім, хто в ці важкі дні був з нами, допомагав та писав такі важливі слова підтримки! Рєуцький та Васильєв уже на свободі», – йдеться у повідомленні.

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у Twitter повідомив, що Рєуцький та Васильєв уже під захистом українських дипломатів у посольстві України в Білорусі.

  На звільнення українців відреагував президент України Володимир Зеленський.

  «Сьогодні, після наших наполегливих дій, були нарешті звільнені українці Євген Васильєв, Костянтин Рєуцький і Оксана Альошина. Наші правозахисники та журналісти були незаконно затримані ще 12 серпня. Сьогодні їх звільнили. Вони не порушували жодних законів Республіки Білорусь і перебували там виключно задля отримання достовірної інформації про події, що там відбуваються, та задля коментування їх у публічному медійному просторі. Відкрито, прозоро, професійно. Зараз вони в цілковитій безпеці», – йдеться у повідомленні на сторінці президента у Facebook.

  За словами голови держави, нині ведуться перемовини задля звільнення ще одного українця – Романа Шишка, який перебуває в ізоляторі міста Бреста.

  «Україна вміє захищати своїх громадян і завжди це робитиме. Однак ми закликаємо наших білоруських колег категорично утриматися від незаконних затримань і насильства. Нам дійсно небайдуже. Ми справді переживаємо за все, що відбувається в Білорусі», – йдеться у повідомленні президента.

  Як інформував ZAXID.NET, під час протестів у Мінську затримали волонтерів української благодійної організації «Схід SOS» Костянтина Рєуцького і Євгенія Васильєва. Українців схопили міліціонери після того, як побачили, що ті знімають затримання перехожого, який просто переходив дорогу.

  У МЗС запевнили, що посольство України в Білорусі вживає заходів, щоб встановити місцезнаходження громадян, а також пообіцяли повідомити більш докладну інформацію пізніше.

  Проти українців порушили кримінальну справу за нібито участь в масових заворушеннях. Крім того, у білоруської правозахисниці Тетяни Ревяко, в будинку якої зупинилися українці, провели обшуки.

  Станом на ранок 14 серпня відомо про затримання у Білорусі щонайменше 9 громадян України. Також відомо про факт побиття українського фотокореспондента.


  Джерело статті: “https://zaxid.net/zatrimanih_v_bilorusi_ukrayinskih_zhurnalistiv_vipustili_z_sizo_n1506345”