Мария Колесникова, фото из соцсети Член президиума Координационного совета (КС) белорусской оппозиции Мария Колесникова заявила о народной революции в Белоруссии. Колесникова почти три месяца, с сентября, находится под арестом. Об этом сообщает RuGate Она через адвоката ответила на вопросы телеканала «Дождь». На вопрос, совершила ли оппозиция республики какие-либо ошибки, Колесникова ответила, что она и её соратники оппозицией не являются. По её словам, в день выборов президента Беларуси 9 августа «большинство белорусов отдали свой голос за кандидата, котор ...

Экономика

  Новости

  Першою жінкою лікаркою в Австрії була українка з Тернопілля

  Час від часу світ потребує сильних особистостей. Вони, як ті Божі стовпи, підтримують небо духовності там, де живуть, де напрацьовують свій життєвий досвід, знання і духовний стержень. Щоправда, всі з них – у різних умовах. 12 травня минає 155 років з дня народження Софії Окуневської – першої жінки-лікарки у Галичині, докторки медицини, однієї з перших діячок українського жіночого руху.

  Об этом сообщает Компромат

  Юнка проявляла неабияку наполегливість у вивченні різноманітних наук, яких у школі дівчаткам не давали (грецька та латинська мови). Тому й не дивно, що отримавши дозвіл, здібна дівчина успішно склала іспити у Львівській академічній гімназії. Це стало сенсацією для усієї Галичини, адже до того її закінчило більше десяти дівчат. Подивитись на настирливу ученицю прийшли навіть Іван Франко, Іван Нечуй-Левицький, Олександр Кониський та Лука Белей. Але попереду на Софію чекали інші перепони: в Австро-Угорщині жінок не приймали до університетів. Це стало стимулом шукати інші шляхи для здобуття вищої освіти. Разом з Наталею Кобринською твердо вирішили їхати до Швейцарії. Обидві вступили до Цюрихського університету: Наталя – на економічний факультет, а Софія – на медичний. Одночасно вона проявляє ще й літературний талант: у започаткованому жіночому альманасі «Перший вінок» з’являється її оповідання «Пісок. Пісок!», а також дослідження «Родинна неволя в піснях і обрядах весільних» (під псевдо Єрина).

  З особливою шанобою згадувала Софію Ольга Кобилянська, з якою вони приятелювали: «Заговорила до мене українською мовою, переконуючи, що мені треба писати не по-німецьки, а для свого народу – по-українськи, навчила фонетикою писати, надавала українських книжок». Дуже влучно висловилася про відому галичанку Ольга Богомолець: « Постать Софії Окуневської не вписувалася в канони, прийняті в «порядних галицьких родинах», де жінці відводилася другорядна роль у сім’ї, не кажучи вже про суспільство. На прикладі своєї долі вона показала, що жінка може і мусить активно й творчо впливати на суспільство і долучатися до змін у ньому».  Джерело статті: “https://www.tenews.org.ua/post/show/1591695825-pershoyu-zhinkoyu-likarkoyu-v-avstrii-bula-ukrainka-z-ternopillya”