Как утверждают активисты, выступающие против застройки Вумовского леса, на месте ЖК “Эхо Парк” (ул. Большая Кольцевая, 9) должны быть зелёные насаждения, в то время как застройщик – “BD Holding” – начал продавать квартиры второй очереди этого ЖК на Петропавловской Борщаговке. Об этом сообщает Устинов троллит Об этом KV стало известно из обращения депутата Киевсовета Александра Пабата (внефракционный) к начальнику ГУ Нацполиции в Киеве Андрею Крищенко. “Активисты уверяют, что первый дом ЖК “Эхо Парк” по Большой Кольцевой, 9 имеет аннулированные все разрешительные документы и ...

Экономика

  Новости

  Київрада: карантин карантином, а депутатські пасочки – за розкладом (ОНОВЛЕНО)

  А проте бюджетна комісія Київради протягом 5 хвилин погодила 17 проєктів розпоряджень про виділення коштів на здійснення депутатської діяльності на суму понад 7,8 млн₴ З них майже 400 тис. – на великодні кекси.

  Об этом сообщает Руспрес

  Оскільки програма щодо фінансування з бюджету депутатських фондів вже відголосована, то міський голова має видати своє розпорядження щодо виділення коштів на фінансування цих закупівель. (Додано)

  Гроші, які депутати просять з бюджету міста для надання матеріальної допомоги киянам, на комунальні потреби столичних будинків та освітніх закладів, а також на різні смаколики до свят. Розпорядниками коштів є громадські організації, котрі обслуговують депутатські приймальні. У рік місцевих виборів депутати не марнують нагоди попіаритися на бюджетній “гречці”.

  Так, депутатка від БПП "Солідарність" Вікторія Муха на великодні пасочки просить з міського бюджету майже 105 тис.₴

  У коментарі Руху ЧЕСНО Муха запевнила, що не має наміру брендувати паски своїм іменем або назвою політичної сили.

  “Це замовлялося до ситуації з карантином. Тому на сьогодні, коли все змінюється дуже швидко, ми ще будемо вивчати, чи буде змога поширити кекси серед малозабезпечених жителів чи ні. Ви знаєте, є служби, які надають адресну допомогу малозабезпеченим категоріям і в умовах карантину…” – сказала депутатка.

  Депутат від БПП “Солідарність” Сергій Артеменко пригостить пасхальними кексами дві громадські організації на понад 57 тис.₴

  Його колега з фракції, депутат від Виноградаря Вадим Сторожук замовив пасочок майже на 57 тис.₴ Він зауважив, що громадські організації, які звернулися до нього по великодні кекси, самі продумають логістику доставки.

  Читати також: Нічого святого. Як політики піарилися на Великдень

  Майже на 50 тис. грн замовив пасочок для організації ветеранів Оболонського району “батьківщинівець” Володимир Старовойт.

  Коли Рух ЧЕСНО поцікавився в депутата, як він планує під час карантину роздавати паски та чи буде їх брендувати, Володимир Старовойт замислився й пообіцяв відповісти пізніше. За 5 хвилин перетелефонував його помічник і запевнив, що пасочки не матимуть партійного брендування, а під час їх розповсюдження карантин порушувати не будуть і жодних масових скупчень людей не допустять.

  На аналогічну суму для Дніпровського району замовив пасочок депутат від БПП “Солідарність” Тарас Криворучко.

  Рівно на 45 тис. грн для центру соцобслуговування в Шевченківському районі замовила пасок “батьківщинівка” Олена Антонова. Вона зазначила, що робила замовлення 2 місяці тому, коли про карантин ще нічого не було відомо.

  “Зараз думаю про те, як їх роздавати. Тому що мій запит був ще 2 місяці тому. Ніхто не знав, що у країні та світі станеться така ситуація. Зараз ми думаємо, як це зробити. І, може, через терцентри зробимо індивідуальну доставку й кожному адресно завеземо”, – прокоментувала депутатка.

  На уточнювальне запитання, чи буде на пасочках брендування політичної сили або її власне прізвище, Антонова не відповіла.

  “Я не коментую це. Побачите”, – резюмувала вона.

  Зауважимо, що Рух ЧЕСНО відстежує бюджетне гречкосійство та маркує депутатів-гречкосіїв задля покращення якості політичної культури.

  “Бюджетна “гречка” або “піар бюджетним коштом” – це піар політиків чи потенційних кандидатів на товарах і послугах тощо, оплачених за кошти з державного або місцевого бюджету, які вони позиціонують/маркують як свою заслугу, комунікують як свій здобуток і можуть замовчувати те, що це зроблено за бюджетні гроші. Також Рух ЧЕСНО виступає за ліквідацію депутатських фондів, котрі часто використовують як бюджетну “гречку”, особливо в тих випадках, коли депутати дають виборцям готівку як матеріальну допомогу”, – наголошує координаторка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.

  Читайте також: Нерівні умови: депутатські фонди як бюджетна “гречка” до виборів-2020

  “Батьківщинівець” зі Святошина Денис Москаль, який був помічений у піарі на День Святого Миколая, цього разу замовив великодніх кексів на 22 тис.₴

  Навіть Вадим Васильчук, член “Київської команди”, представники якої публічно засуджували бюджетну “гречку”, замовив пасочки. Щоправда, на порівняно скромні 9 тис.₴
  Не пасочками єдиними

  “Батьківщинівці” Марина Кочур, Ганна Свириденко та Володимир Старовойт замовили кошти на придбання поштових скриньок і металопластикових вікон для низки будинків на Оболоні.

  Зауважимо, що раніше на Солом’янці команда екснардепа-гречкосія Дмитра Андрієвського роздавала ключі від скриньок з логотипом партії “Солідарність”, а депутат-прогульник Вячеслав Непоп зробив іменні поштові скриньки, що є гречкосійством. Вони ж не оминули піару на великодніх пасках.

  Депутат міськради Володимир Гончаров, котрий, як зазначено в його офіційній біографії на сайті Київради, є заступником гендиректора ТОВ “Епіцентр К”, отримає на свою приймальню понад 300 тис. грн для закупівлі здебільшого будівельних матеріалів та різної техніки для освітніх закладів.


  Більшість замовлень, зроблених депутатом, можна знайти в будівельному гіпермаркеті.

  Досить пікантний вигляд матиме матеріальна допомога з міського бюджету, розпорядниками якої є благодійні фонди депутатів. У випадку з Олегом Костюшком (“Солідарність”) фонд є іменним, тож поширення цим БФ товарів чи надання послуг бюджетним коштом може мати всі ознаки гречкосійства.

  Раніше регламентна комісія Київради рекомендувала депутатам утриматися від піару за кошти з бюджету.


  Джерело статті: “https://www.chesno.org/post/3909/”