Международный аэропорт "Киев" им. Сикорского (Жуляны) в рамках ослабления карантина с 15 июня возобновит международные рейсы. В этот день запланировано только один вылет за границу, но уже в следующий (16 июня) – 12. Об этом сообщает Репортер Об этом свидетельствуют данные табло аэропорта "Киев", опубликованные на соответствующем сайте. Возобновить международные рейсы из Украины готовы авиакомпании Belavia и WizzAir. Аэропорт "Киев" открывает международные рейсы. Иллюстрация Так, 15 июня в 15:15 компанией Belavia запланирован вылет в Ми ...

Экономика

  Новости

  Історія в одному фото. Львівські гімназисти на початку XX століття проводять одне з перших в Галичині футбольних тренувань

  DR

  Об этом сообщает Преступная Россия

  DR


  Журнал НВ одним фото розповідає коротку історію зародження футболу в Західній Україні.

  У вересні 1895 року до розкладу львівської Королівської академічної гімназії увійшла факультативна дисципліна — гімнастика. До гімнастичних вправ тут же приросли елементи нової заморської гри з чудернацькою назвою footballнога-м’яч. Ще не всім гімназистам зрозумілі правила футболу, немає ні ігрової тактики, ні командної стратегії. Та що там: ще немає бічних ліній. Класичні ворота замінюють дві «штанги», споруджені з одягу гімназистів.

  Денис Мандзюк, автор одного з найглибших досліджень історії українського футболу, в своїй книзі Копаний м’яч. Коротка iсторiя украïнського футболу в Галичині 1909−1944 описує перші тренування юних львів’ян. Гімназисти виходили на прогулянку і перші півгодини проводили розминку, потім півтори години грали з м’ячем. На фото — одне з перших таких тренувань.

  Наставниками майбутніх футболістів ставали професори гімназії. Один із них — викладач німецької мови Іван Боберський. Він навчався у Граці, там і спостерігав за зародженням футболу, а в 1906 році у львівській пресі опублікував статтю, в якій виклав суть футбольних правил. Він же запропонував адаптувати англійське football в українське копаний м’яч.

  Так Боберський увійшов в історію як батько українського спорту: крім копаного м’яча, він запропонував українські назви для баскетболу — кошиківка, волейболу — відбиванка, тенісу — сітківка та хокею — гаківка.

  Цей матеріал опубліковано в № 15 журналу НВ від 19 квітня 2018 року.


  Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/ukraine/events/yak-zarodivsya-futbol-v-zahidniy-ukrajini-istoriya-foto-50078380.html”