Смертельный коронавирус из Китая убил только в Европе свыше 30 тыс. человек. Каждый третий случай кончины от COVID-19 приходится на Италию и Испанию. Об этом сообщает Руспрес В США считают, что борьба с коронавирусом затянется на два года — число зараженных вирусом в стране превысило 200 тыс. человек. Штат Нью-Йорк стал эпицентром вспышки COVID-19: число инфицированных там превышает 83 тыс. Ухудшает ситуацию и то, что каждый четвертый зараженный коронавирусом не имеет симптомов, а значит, распространяет опасную инфекцию незаметно. В Украине приняли решение ужесточить карантинные мер ...

Экономика

  Новости

  В Україні розпочалась Масляна: у ПЦУ розповіли про традиції свята

  последние новости в Украине останні новини в Україні


  В Україні Масляна розпочалась у понеділок, 24 лютого і триватиме до неділі, 1 березня.

  Об этом сообщает Футляр от виолончели

  Православна церква України на своїй сторінці у Facebook розповіла про традиції тижня.

  Масляний (сирний) тиждень — останній підготовчий до Великого посту. Йому передувала Неділя про Страшний суд, яку ще називають м’ясопусною і в яку востаннє можна було їсти м’ясо. Починаючи з понеділка, впродовж усього тижня, за церковним Уставом, можна вживати молочну їжу, яйця й рибу. Завершується сирний тиждень 1 березня Прощеною неділею, коли кожен християнин повинен попросити пробачення за всі свідомі й несвідомі образи, щоб увійти у дні Великого посту, перебуваючи з усіма в мирі.

  Сирний тиждень у церковній традиції започаткований ще за часів візантійського імператора Іраклія (610 – 640 рр.), який після шестирічної виснажливої війни з перським царем-язичником Хозроєм дав обітницю не їсти м’ясо в останній тиждень перед Великим постом.

  "Сирний тиждень – не час для якихось особливих гулянь та веселощів, а це час для примирення з ближніми, прощення і покаяння. І він якнайкраще підходить для доброго спілкування з близькими, рідними, друзями. Також це ще одна нагода згадати про те, що навколо є багато нужденних, самотніх, бідних, яким потрібна наша допомога, увага і турбота. Тому, готуючи традиційні страви (вареники, млинці, пироги), не забудьте пригостити й інших. А разом з гостинцем – поділіться з ними і душевним теплом", — повідомляє ПЦУ.

  Сиропусна неділя ("відпущення сира") – останній день перед Великим постом, коли можна вживати молочні продукти. В цю останню перед Великим постом неділю в усіх храмах звершується вечірня з Чином прощення, коли духовенство і віряни взаємно просять один у одного прощення, щоб вступити у Чотиридесятницю з чистою душею, примирившись з усіма ближніми.

  Раніше у Православній церкві України розповіли, що свято, яке прийнято відзначати 14 лютого як день закоханих, насправді не відповідає фактам з реального життя святого Валентина.  Джерело статті: “https://aspi.com.ua/news/suspilstvo/v-ukraini-rozpochalas-maslyana-u-pcu-rozpovili-pro-tradicii-svyata”