Компания Avast составила список игр для смартфонов на Android, в которые интегрирован вирус HiddenAds. Эти игры нужно удалить со своего смартфона, пишет vysteh. Об этом сообщает Moscow Post Вредоносная программа показывает рекламные объявления и скрытно скликивает их — таким образом злоумышленники получают прибыль. Игры показывают рекламу внутри себя, в других приложениях, и даже поверх интерфейса операционной системы, что может очень сильно раздражать пользователя. При этом, речь идёт о популярных играх — каждую из них скачали более одного миллиона раз. Вот полный список: Shoot T ...

Экономика

  Новости

  Юрій Моша: Лікування українців за кордоном: що лікують, скільки платять та куди їдуть

  Найчастіше громадяни України звертаються в закордонні клініки для обстеження з метою постановки більш точного діагнозу. На сьогодні найпопулярніші країни для медичної міграції – Ізраїль, Туреччина, Німеччина, США, Таїланд та Індія.

  Юрій Моша, засновник міжнародної компанії "Другий паспорт" розповідає, що їх клієнти найчастіше їдуть за кордон лікувати онкологічні, серцево-судинні захворювання, хвороби дихальних шляхів, нирок і печінки. Також популярні серед українців і поїздки в інші країни з метою зробити пластичну операцію, трансплантацію органів або народити дитину.

  Юрій Моша
  “В першу чергу українці обирають клініки інших країн, тому що не довіряють українській медицині. Це відбувається через низький рівень професіоналізму лікарів, застаріле обладнання та корупцію. У країні також відсутня нормально працююча страхова медицина. Лише деякі компанії, в основному великі, пропонують своїм співробітникам більш-менш адекватні страхові програми і включають їх у соціальний пакет. Тому більшість українців змушена розраховувати тільки на свій сімейний бюджет”.

  Українки часто народжують закордоном
  Українки часто народжують за кордоном

  Згідно зі світовим рейтингом, в Ізраїлі зафіксований найвищий відсоток лікування від онкології. Крім того, в Ізраїлі та Німеччині середня тривалість життя онкохворих навіть в складних випадках становить від 12,5 до 14 років, тоді як в Україні ця цифра ледве дотягує до 3-4 років.

  Кого держава лікує за кордоном?

  Існує програма "Лікування громадян України за кордоном" від Міністерства охорони здоров’я України. У 2018 році цією програмою змогли скористатися 278 українців, у тому числі 37 дітей. В іноземні клініки були направлені пацієнти з онкологічними, кардіо- та нейрохірургічними захворюваннями, а також вродженими аномаліями розвитку.

  Іншими словами, за кордон за гроші держави відправляють тих хворих, чиї захворювання в Україні поки не лікуються. Але відсоток охочих отримати висококваліфіковане лікування за кордоном набагато вищий, а свою чергу за цією програмою можна чекати не один рік.

  Як отримати лікування від держави?

  Якщо у вас все ж є бажання спробувати потрапити під держпрограму, то корисно буде знати, що ініціатором лікування українця за кордоном може виступити будь-яка лікарня України, яка підзвітна МОЗ. Для цього пацієнт повинен зібрати пакет необхідних документів, а потім подати їх на розгляд спеціальної комісії при МОЗ.

  Ця комісія протягом 20 днів приймає рішення про можливість отримати медичну допомогу в межах України. Якщо такої можливості немає, тоді підбирається відповідна клініка за кордоном, видається указ про направлення туди хворого і перераховуються кошти на рахунок іноземної клініки.

  Держава покриває тільки вартість лікування, діагностики та проїзд пацієнта й одного супроводжуючого до місця лікування, а також їх повернення додому.

  В іноземних клініках новітнє обладнання
  В іноземних клініках новітнє обладнання

  Скільки коштує лікування за кордоном?

  Якщо під програму ви не потрапляєте або не хочете чекати, то головне, що потрібно зробити при самостійній поїздці – підшукати  клініку, домовитися з нею, внести аванс за лікування і відкрити візу, якщо це необхідно.

  Юрій Моша
  “Звичайно ж, всіх цікавить вартість лікування. Наведу деякі приклади для розуміння. Консультація лікаря-онколога в Ізраїлі обійдеться пацієнтові від 350 доларів, а консультація кардіолога, гінеколога або ортопеда – 500-600 доларів. Діагностика захворювання – від 2000 доларів, а лікування – від 10 000 доларів. Сама ж операція в залежності від складності буде коштувати від 15 000 доларів. Аналогічні медичні послуги в Туреччині обійдуться на 30-40% дешевше”.

  У Німеччині консультація провідного фахівця коштуватиме 350-400 євро. Базове обстеження – в межах 1000-2500 євро (по онкології й нейрохірургії може доходити до 6000 євро).

  Пологи в США коштують від 8000 доларів до 20 000 доларів, у Франції та Іспанії – 3000-5000 євро.

  Де дешевше? 

  Останніми роками відзначається зростання медичного туризму в напрямку Південно-Східної Азії. Рівень медицини тут такий же, як у Європі та США, а ціни на медичне обслуговування значно нижчі. Наприклад: пластична операція зі зміни форми носа в США обійдеться в середньому в 10 000 доларів, в європейських клініках – 7000-9000 доларі , в Ізраїлі – близько 6000 доларів.

  Та ж сама операція в одній з провідних клінік Південної Кореї буде коштувати 3000-5000 доларів, а в Таїланді ще менше – 2800-4000 доларів. Оскільки зараз в’їзд в Таїланд для українців став безвізовим, швидше за все, в найближчі роки попит на цей напрямок буде тільки рости.

  На що звернути увагу?

  Приймаючи рішення лікуватися в іншій країні, важливо врахувати деякі моменти, пов’язані з підготовкою та організацією поїздки.

  Багато клінік пропонують платні пакети послуг, в які входять базові обстеження. Необхідно з’ясувати, чи потрібні якісь додаткові процедури, за які доведеться платити окремо (наприклад, МРТ).

  Лікування закордоном набагато дорожче, ніж в Україні
  Лікування за кордоном набагато дорожче, ніж в Україні

  Також доведеться не тільки підготувати медичні документи (історію хвороби, знімки, результати обстежень і т. д.), але і перекласти та завірити їх нотаріально.

  Доведеться заздалегідь знайти місце для проживання, забронювати квитки, а потім зайнятися візовими питаннями. Коли ви підете на співбесіду в Посольство США, разом з основним пакетом документів на візу візьміть запрошення від американської клініки, куди ви прямуєте на лікування.

  Було б правильно заздалегідь дізнатися, чи є в клініці приймаючої сторони російськомовний чи україномовний персонал, оскільки в іншому  випадку вам доведеться шукати перекладача, який розбирається в медичній тематиці. Можливо після того, як ви завершили курс лікування (або після оперативного втручання) в обраній країні, через якийсь час вам знову доведеться повернутися в цю клініку, щоб переконатися, що реабілітаційний період проходить стабільно і без ускладнень.